Blog

Merak Edilen Konular Hakkında Yazılar

2023 En İyi WordPress Temaları

WordPress temaları, dünya genelinde en popüler web platformlarından biridir ve tüm web siteleri içinde %27’lik bir pazar payına sahiptir. Bu, düşünülen her 3-4 web sitesinden birinin WordPress ile oluşturulduğu anlamına gelir. İçerik üreten web siteleri arasında ise WordPress’in pazar payı %60’a ulaşmaktadır. Her gün, 500’den fazla yeni WordPress tabanlı web sitesi aktif hale gelmektedir.

WordPress, içerik yönetim sistemi olarak kullanılmakta ve çeşitli temalarla birlikte çalışarak kullanıcılara esneklik sunmaktadır. Bu temalar, ücretli veya ücretsiz olabilir ve kullanıcılar ihtiyaçlarına uygun olanı seçerek web sitelerini özelleştirebilirler. 2023’ün en çok tercih edilen WordPress temalarını inceledik ve sizler için bir derleme hazırladık. İhtiyaçlarınıza en uygun temayı seçmek için postun devamındaki linki tıklayabilirsiniz.

Eğer web sitesi kurma düşünceniz varsa, WordPress’in sizin için uygun bir tercih olacağını söylemek yanlış olmaz. Özellikle içerik odaklı bir site planlıyorsanız, WordPress’in kullanımı kolay arayüzü ve geniş temaları sayesinde ideal bir seçenek olduğunu belirtmeliyim.

(Tüm listeyi inceleyecek kadar vaktiniz yoksa karşınızda “En İyi 5 WordPress Teması“)

TemaTürİndirilme SayısıPuanİndirme Linki
AvadaÇok Amaçlı831,0004,77Tıklayınız
FlatsomeE-Ticaret200,0004,8Tıklayınız
EnfoldKurumsal242,3004,83Tıklayınız
Real HomesEmlak29,6004,67Tıklayınız
Newspaper 9Haber125,3004,85Tıklayınız

WordPress Temaları

1- AVADA

Themeforest üzerinden 830,000’in üzerinde satış yapan Avada teması, tüm zamanların gelmiş geçmiş en çok satan temasıdır. 45 adet hazır teması olan Avada ile çok fazla uğraşmadan size en çok uyan hazır temayı seçebilirsiniz. 200 doların üzerinde 6 premium eklentiyi de bünyesinde ücretsiz sunan Avada kesinlikle çok kaliteli bir temadır.

2- BETHEME

Oldukça popüler olan BeTheme temasının en göze çarpan özelliği içerisinde 380 adet hazır tema bulundurması. Yani iş modelinize en uygun hazır temayı saniyeler içerisinde kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Responsive bir yapıya sahip BeTheme’i satın aldığınız taktirde, kaliteli eklentileri de beraberinde ücretsiz almış oluyorsunuz. +260,000 satışı var.

3- BRIDGE

BeTheme’de olduğu gibi Bridge temasının da en güçlü yanı hazır tema sayısı. Bridge, 376’ın üzerinde hazır teması ve güçlü eticaret desteği ile oldukça başarılı bir tema. Responsive bir yapıya sahip Bridge’in 190,000 üzerinde indirilmesi mevcut. Eğer hazır temalarını beğenirseniz, bu temayı kaçırmayın derim 

4- THE7

The7 temasının en güçlü özelliği diğer temalara göre web sitenizi çok daha rahat inşaa etmeniz. Yani The7’yi satın aldığınız taktirde, aklınızdaki siteyi çok rahat bir şekilde yapabileceksiniz. Eticaret entegrasyonu da mevcut ve responsive. 30’un üzerinde hazır teması olan The7, sizi hiç uğraştırmayacak şekilde düşünülmüş. 270,000’in üzerinde indirilmesi mevcut.

5- IMPREZA

Impreza temasının en güçlü yanı tasarım. Yani bünyesinde barındırdığı 9 tema çok ince çalışılmış ve profesyonel duruyor. Eticaret desteği olan Impreza responsive bir yapıya sahip ve içerisinde çok fazla olmasa da kaliteli eklentiler mevcut. 92,000’in üzerinde indirilme sayısı mevcut. Demolarını inceleyin derim, göz alıcı hazır temaları var.

6- ENFOLD

Şahsen çok fazla siteye Enfold temasını kurmuş birisi olarak, bu temanın kesinlikle tercih edebileceğiniz bir tema olabileceğini düşünüyorum. Genelde kurumsal firmaların tercih ettiği Enfold, tam bir SEO kahramanı. Hız ve performans açısından belki de en iyi tema olan Enfold, bünyesinde 12’nin üzerinde hazır tema barındırıyor. Responsive bir yapısı var ve 240,000’in üzerinde indirilmesi mevcut.

7- FLATSOME

Eğer WordPress üzerinden eticaret yapmayı düşünüyorsanız, o zaman size Flatsome temasını öneriyorum. Tamamiyle eticaret mantığı ile kurgulanmış bu tema, sizi çok yormayacaktır. Kolayca kurulabilen Flatsome, site açılış hızı konusunda da kendisine çok güveniyor. Satın alma deneyimini göz önüne alıp, 300’ün üzerinde hazır teması var. 200,000 indirilmesi var.

8- PORTO

Yine çok tercih edilen temalardan birisi olan Porto’nun öne çıkan 2 özelliği; güçlü satış sonrası servisi ve eticaret deneyimi. Eticaret konusunda Flatsome’a göre biraz daha geride kalan Porto, satış sonrası servis konusunda müşterilerinden tam not almayı başarmış. Eğer temada bir sorun yaşarsanız, tema sahipleri sizin yerinize siteye girip gerekli düzenlemeleri yapıyorlar. 76,000 satışı bulunan Porto, SEO uyumlu ve responsive bir tema.

9- X

X’in öne çıkan özellikleri: 30 premium eklentiyi ücretsiz vermesi, oldukça uzun zamandır hizmet veren bir tema olması ve detaylara önem vermesi. Bu temayı kurmak oldukça basit ancak içerisinde çok fazla detay verdiği için ince ayar konusu biraz sizi yorabilir. Temaya hakim olduğunuz taktirde, Themeforest’ın en iyi teması olmaya aday bir tema. 220,000 civarı indirmesi bulunan X, responsive bir temadır.

10- JUPITER

160’ın üzerinde hazır teması bulunan Jupiter; kolaylık, kalite ve performansı bir arada veriyor. SEO alanında oldukça başarılı olan Jupiter, eticareti destekleyen bir yapıya sahip. 170,000 indirilmesi bulunuyor ve diğer temalar gibi responsive.

11- NEWSPAPER

SeoSozluk.com’un şu an kullandığı temalardan olan Newspaper, haber siteleri için oldukça kaliteli bir tema. 126,000’e yakın indirilme sayısı olan Newspaper, 50’den fazla hazır teması ve 8 premium eklentisi ile hizmet veriyor. Responsive yapısı olan Newspaper, düzenlenmesi de oldukça kolay bir tema. Haber temaları içerisinde tarihin en çok satan temasıdır.

12- SOLEDAD

Bu temanın yartıcıları tam manyak  4000 tane demo ile “aradığını biz de bulamıyorsan…” mesajını çok net veriyor. SEO performansı olarak üst düzey bir tema olan Soledad, 41,000’den fazla indirilmiş. Genellikle haber sitelerinin kullandığı bu tema, Newspaper temasına rakip olabilir. Tema responsive…

13- REAL HOMES

Bu temanın yartıcıları tam manyak  4000 tane demo ile “aradığını biz de bulamıyorsan…” mesajını çok net veriyor. SEO performansı olarak üst düzey bir tema olan Soledad, 41,000’den fazla indirilmiş. Genellikle haber sitelerinin kullandığı bu tema, Newspaper temasına rakip olabilir. Tema responsive…

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1Web, modern ve etkileyici web tasarımlarıyla öne çıkar.

HİZMETLERİMİZ

Web Tasarım

SEO Optimizasyonu

Logo & Kurumsal Kimlik

Banner Tasarım

Web Tasarım Hizmetleri

İstanbul Web Tasarım

Kocaeli Web Tasarım

İzmir Web Tasarım

Ankara Web Tasarım

Konya Web Tasarım

© 2023 Tüm hakları saklıdır